RIDAELAMU KRISTIINES

Pastelsetes toonides ridaelamu Kristiines mõjub oma murtud toonide ja õhulise sisustusega nagu värske ja kevadine tuuleiil. Rohelised noodid ja õrnad varjundid olid tellija teadlikuks sooviks ning said renoveerimisprojektile sisekujunduse loomisel peamiseks lähtepunktiks. Renoveerimise käigus said uue ilme elamu kõik ruumid.  Ümber planeeriti garderoobid, köök, elutuba ja magamistoad. Uue viimistluse said kõik seinad. Vana kamin lammutati ning asendati uue ja kaasaegsemaga.

Läbi kahe korruse kulgeva kodu keskmes on esimesel korrusel asuv köök, kus on kõlama pandud maalähedasemad ja luksuslikumad elemendid. Looduslik kivi ja heledad soojad puitpinnad on saanud glamuursema aktsendi pronksjate valgustite ja santehnika näol. Aastaringselt kevadist meeleolu loob pastelselt roheline köögimööbel. Kergelt boheemlaslikku elegantsi lisavad punutud põhjaga toolid ja ümar söögilaud, mis ei muuda õrnade värvidega flirtivat ruumi raskeks.

Ka mujal elamises on püütud saavutada kerget ja voogavat ruumitunnetust, kus ei oleks koormavaid elemente. Põnevust lisab oskuslik mäng erinevate materjalidega – köögi looduskivist seinale sekundeerivad savikrohviga viimistletud pinnad elutoas ja mikrotsement vannitubades.

Kevadiste toonide paraad jätkub ka teisel korrusel. Kuldsetes varjundites magamistuba on inspiratsiooni ammutanud õhtupäikesest. Sooja ja hubase nüansi lisavad voodi tagaseinas kasutatud mahedad puidumustrid, mis loovad kuldsete detailidega  kauni kooskõla.

Teise korruse arhitektuuris kohtab vintskappe ja kaldlagesid, mille tõttu tuli suuremat tähelepanu pöörata ruumi ergonoomikale. Iga sentimeeter mängis paigutuses olulist rolli ning parimad ruumisäästlikud lahendused loodi eritellimusmööbliga nii magamistoas kui ka vannitoas.