KORTER SÜDALINNAS

See väike, kuid suure karakteriga kodu südalinnas on tulvil vastandlikest, kuid omavahel haakuvatest elementidest. Korteris on kaks ruumi – magamistuba ja elutuba. Viimane neist on mõeldud  täitma korraga väga mitut ruumifunktsiooni ning toimib üheaegselt nii kodukontori, köögi kui ka söögitoana.

Fookuspunkte ja tsoneeringuid on ruumis loodud vastandlike varjundite ja materjalidega. Mugavat istumisnurka elutoas eraldavad monokromaatilisest ja karge marmorimitatsiooniga viimistletud köögist pisut värvikamad nüansid. Mustale ja valgele pakub elutoa näol vastukaalu mahe beež ja sume sinine koloriit. Omaette tsoonina on kujundatud elutoa telekapoolsesse nurka pisike ja peaaegu nähtamatuks jääv puiduga pikitud kodukontor.

Heledat ja põhjamaist miljööd rikastab kõikjal läbimõeldud varjude mäng, mis ulatub pisimatessegi detailidesse. Köögis pakub heledale foonile aktsenti halli tumedamates varjundites kapp, musta värvi lülitid ja segisti ning tumedad baaripukid. Korteri erinevad tsoonid aitavad tervikuks siduda hoolikalt valitud kunstiteosed.

Magamistuba võlub lihtsa, peaaegu askeetliku puhtuse ja soojade maalähedaste nüanssidega, mida pakub puitviimistlus voodipeatsis ja põrandatel. Tähelepanu väärib ka kaalutletud valguslahendus, mis aitab mahedat valgust ja õdusat atmosfääri saavutada.  Väikese korteri üheks olulisemaks ja praktilisemaks lahenduseks on aga voodi ümber projekteeritud kapid, mis mahutavad palju, kuid mõjuvad tagasihoidlikult ja peaaegu märkamatult.