KORTER KALAMAJAS

Korterile sisedisaini luues sai peamiseks lähtepunktiks proovida, kuidas õnnestub kahe väga vastandliku stiili – üdini meditatiive japandi ja vastupidi, tööstuslikkust ja tootmist ülistava industriaalse stiili ühendamist. Nii sündis helge ja hubane oaas, kuhu välismaailma eest põgeneda.

Kui japandi stiili esindavaid interjööre iseloomustavad minimalistlikult lihtsad vormid, soe ja neutraalne värvipalett ning loodusest pärinevad materjalid, siis industriaalsest disainist on laenatud üksikuid, ent üldmulje loomisel mõjuvõimsaid detaile nagu mustade ruutudega aknad ja mustast metallist disainvalgustid, mis muidu pehmele atmosfäärile pisut tõsidust juurde lisavad. Japandi ülistab ka naturaalseid ja ajas kestvaid materjale – nii sai valitud domineerivateks materjalideks Calacatta marmor ja tammepuit.  Garderoobide fassaadidele sai antud nii japandliku ribitekstuuri kui ka rustikaalset meeleolu lisavaid nüansse käepidemete näol.

Kui japandi ühendab endas jaapani ja skandinaavia disainile omased tunnused, siis siingi kohtuvad põhjamaine kargus ja jaapanipärane ülimalt rafineeritud esteetika. Hommikumaadele omaselt on mängitud madalate vormidega ning elutoamööbel on toodud põrandale võimalikult lähedale.

Koloriit jääb truuks üksikutele valitud toonidele – pehmetele ja soojadele valgetele ja liivakarva beežidele, mida täiendab sügav must. Mööbli valikul on rõhutatud ümaraid ja voogavaid vorme, mis toovad interjööri malbust ja pehmust. Viimast aitavad veel omakorda täiendada mahedad bukleekangad. Erinevad elemendid seovad üheks tervikuks eritellimusena valminud kunstiteosed.