KORTER KAKUMÄEL

Kolmetoaline korter Kakumäe uusarenduses pakkus küll ruumi ja avarust, kuid järgis ettejoonistatud tüüpplaani ega arvestanud pere iseloomu ja vajadustega. Uue siselahenduse eesmärgiks sai tõsta elamises funktsionaalsust ning kohandada korter elanike käe ja näo järgi.

Suurimaks väljakutseks sai olemasoleva asendamine ja täiendamine praktilisemate lahendustega ning luua isikupärane ja terviklik kodu, kus oleks mugav igapäevaselt toimetada.  Varasemalt puudus küllaltki ruumikas elutoas koht söögilauale ning puhkeala diivaniga asus läbikäidavas kohas.

Lahenduseks sai köögisaare ümberprojekteerimine ja söögilauaga ühele joonele asetamine. Hea ja toimiv tulemus saavutati nutikate võtetega, kus söögilaua puit kandub üle köögisaare kivipinnale ning mõjub saare pikenduse, mitte eraldiseisva objektina. Välja vahetati ka köögikubu ja saare kohal asuv valgustus muudeti praktilisemaks ja visuaalselt sobivamaks.

Diivaniga puhkeala ja televiisorile kuuluv tsoon vahetati üksteisega, et luua privaatsem ja mugavam nurk. Tänu elektriplaani muutmisele vabaneti ka varem nähtaval olnud juhtmetest ja kaablitest ning saavutati visuaalselt puhtam ja esteetilisem tulemus, mida toetavad hästi õhulised vitriinkapid ja konsool.

Tänu esikusse ja teistesse tubadesse projekteeritud mahukatele garderoobikappidele tekkis juurde hoiustamispinda ning paranes ka korteri üldilme. Olemasoleva pähklitooni parketi ja aknadetailidega ning hallide keraamiliste plaatidega ühiskondlikes ruumides pandi kõlama rahulikud valged ja hallikad toonid ja pähklipuust detailid suurematel pindadel. Muidu malbesse atmosfääri lisavad värskendava aktsendi roheline diivan, terrakota toonis vaip, industriaalse hõnguga valgustid ja perele südamelähedased pildid seintel. Ka lastetuba sai tänu rõõmsatele värvipuhangutele uue hingamise.