ERAMU SAAREMAAL

Kahekorruseline viilkatusega eramu projekteeriti suvemajaks, mis oleks vajadusel kasutatav ka aastaringselt kasutatava pelgupaigana, kuhu kiire elutempo eest pageda ja aeg maha võtta.

Nii sai ka eramu interjööri loomisel keskseks märksõnaks “aeglase eluviisi” kontseptsioon, et kodu oleks koht, kus lõõgastuda ja lihtsalt rahulikku kulgemist nautida. Inspiratsiooni on ammutatud japandi ja wabi-sabi stiilidest kus on kesksel kohal ühendumine loodusega ja zen-mõtteviis. Nii on ka ruum kujundatud lihtsa ja minimalistlikuna, kus rõhk on looduslikel materjalidel ja pretensioonitutel neutraalsetel toonidel.

Nii seintel kui kaldlael otsustati läbivalt kasutada tekstuurset krohvvärvi, mis jätab kordumatu mulje. Wabi-sabi esteetiline filosoofia defineerib ilu just läbi asümmeetria. Nagu looduses ei ole miski täiuslik, ei pea see nii olema ka meid ümbritsevas tehiskeskkonnas. Seetõttu väärtustab tehases toodetu kõrval interjöör ka käsitööd ja unikaalseid esemeid, mis muidu kargesse miljöösse pisut hubasema ja inimlikuma mõõtme lisavad.

Loobutud on kõigest üleliigsest, mis võiks interjööri visuaalse müraga üle koormata. Põrandatel on ilma liistudeta pähklitooni ja laiade lippideta laudisparkett. Ustel puuduvad nii lengid kui raamid ning käepidemed on valitud võimalikult minimalistlikud.  Vannitubades kohtab heledat mikrotsementi, mida ilmestab pähklipuidust mööbel ja kvartsist tööpinda valatud valamud. Valgustid on kogu majas vaatamata suurtele mahtudele puhta vormiga ja õhulised. Köögi tasapindadel ja ahju fassaadil on kasutuses travertiini imitatsiooniga kvartsiit. Miski ei tõmba endale üleliigset tähelepanu – kui, siis vaid puhta vormi ja minimalistlikke detailide kaunis kooskõla.