ERAMU KUUSALUS

Kuusalu kadakate vahele rajatud helge ja avar perekodu on põnevaks näiteks, kuidas ühendada elemente arhailisest taluarhitektuurist ja kaasaegsest ehituskunstist. Ajaloolistest taludest ja küünidest on laenatud eramu kõrge viilkatus, mis tänapäevaste lahenduste ja suurte klaasakende abil lubab ruumi maksimaalselt valgust tuua ning siduda interjöör ja eksterjöör üheks orgaaniliseks tervikuks. Maja lihtsale ja minimalistlikule arhitektuurile annavad aktsenti eluruumi otstes eenduvad konsoolsed katusemahud, mis mõjuvad nii huvitava disainielemendina kui ka praktilise varjestajana.

Eramu interjöör on dialoogis maja kui tervikuga. Lähtudes hoone välisilmest, on ka sisearhitektuur kantud skandinaavlikest ja minimalistlikest tuultest. Kontseptsioon on üles ehitatud heleda ja tumeda võluvale ja nüansirikkale kontrastile ning üksteist täiendavatele materjalidele. Omavahel kohtuvad heledad puitdetailid ja karged betoonelemendid, looduskivi ja must metall.

Interjöörile annab täiuseni lihvitud ilme eritellimusmööbel, mis väljendab igas ruumis üht esteetikat – heledad puitpinnad ja matt klaas nii köögis, vannitoas kui garderoobis, mis mõjuvad puhtalt ja ajatult. Looduskivist tööpinnad köögis ja vannitubades tekitavad kerge ja meditatiivse meeleolu luues kauni koosluse sooja puiduga. Pehmust on ruumidesse lisatud rahulikus tonaalsuses kodutekstiilide ja sisustuselementidega.

Interjööris seguneb põhjamaine kargus ja jaapanipärane zen tõeliselt harmooniliseks ja meditatiivseks koosluseks. Ruumis on detailideni läbi mõeldud iga detail ja värvitoon. Selles üdini rahulikus sünergias annavad veidi tervama aktsendi mustad detailid – valgustid, vaheuste ja vaheseinte konstruktsioonid, pöörlev kamin ja kõrged raamaturiiulid.

Elutoas on üheks nutikamaks ja pilkupüüdvamaks detailiks multifunktsionaalne TV-lahendus, mis on valatud betoonist ja toimib samaaegselt ka kaminapuude hoidjana.